15 Mayıs 2013 Çarşamba

Reyhanlı'daki patlama ile ilgili kamuoyuna duyuru. Public Anouncement about the explosion in Reyhanlı.

Reyhanlı'daki patlama ile ilgili kamuoyuna duyuru.

Geçen hafta Reyhanlı’da patlayan bomba hükümete göre 51, hastanelerden alınan bilgilere göre ise 100’ün üzerinde vatandaşın hayatına mal oldu.


Patlamanın hemen ardından AKP ve destekçisi medya olayı Esad’a bağlamak için yoğun bir çabaya girişti. Patlama öncesi hiçbir Suriye vatandaşı ortada görünmezken ve ilçedeki tüm mobese kameraları arıza yaparken, patlamanın hemen ardından deliller dozerlerle kaldırıldı, yayın yasağı getirildi. Yüzlerce kişinin ölümüne neden olan bu kanlı hesaplaşmayı protesto eden ve Davutoğlu’nu istifaya çağıran gruplara ise vahşice saldırıldı, çok sayıda kişi yaralandı.

Reyhanlı’da yaşananların sorumlusu Suriye üzerinden yürüttüğü kanlı politikalarla AKP hükümetidir.

Açıkalan Sanat Kolektifi (ASK) olarak bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor, herkesi Reyhanlı’nın hesabını sormaya çağırıyoruz.


Public Anouncement about the explosion in Reyhanlı. 

Last week, the bomb that gone off in Reyhanlı, according to the government sources took 51, and according to the information taken from the hospitals took more than 100 lives.

After the explosion the AKP and the media groups supporting the government, attempted to relate the incident to Esad. While no Syrian citizen were around the district and all the CCTV cameras incidentally failed to record, the bulldozers removed the necessary evidence and a ban on media broadcasting followed. The people who protested the blasts, and demanded Davutoğlu’s resignation were attacked brutally, most of them were injured severely.

The responsibility of these blasts that happened in Reyhanlı belongs to the AKP government and its policy feasting on blood.

Açıkalan Art Collective (ASK) condemns these brutal attacks and invites everyone to demand an explanation from the government about Reyhanlı.1 yorum: